Dell Latitude 3500 – czy nada się dla grafików?

Dell Latitude 3500 posiada oczywiście dedykowaną kartę graficzną NVIDIA MX130

Recenzujemy nową propozycję dla biznesu od firmy Dell, a więc model Latitude 3500. Jego parametry sprawiają, że może być ciekawym rozwiązaniem dla grafików komputerowych. Rzucamy okiem na konfigurację urządzenia i przytaczamy najważniejsze szczegóły. Zapraszamy do lektury.

Rendering 3D

Dell Latitude 3500 posiada oczywiście dedykowaną kartę graficzną NVIDIA MX130Jeśli komputer ma nadawać się do obrabiania grafiki, to przede wszystkim potrzebny jest szybki procesor. Tutaj będziemy mieli do wyboru między innymi modele z serii Intel Core i7 z czterema rdzeniami, więc mocy obliczeniowej na pewno nie zabraknie. Potrzebne jest też dużo pamięci RAM, gdzie w przypadku modelu Dell Latitude 3500 mamy dostępne aż do 32 GB włącznie. Powinno to spokojnie wystarczyć, jeśli będziemy chcieli uruchomić nawet bardzo zaawansowane aplikacje. Jedyne czego może nieco brakować to obecności technologii wirtualizacji, jednak nie jest to aż tak duży minus.

Wyświetlanie obrazu

Przede wszystkim jednak, jeśli mamy na komputerze obrabiać grafikę 3D, potrzebny będzie nam duży i wyraźny ekran. Tutaj nasz bohater również nie zawodzi. Mamy dostęp do wyświetlacza o przekątnej 15,6 cali, który dostępny jest w rozdzielczości Full HD. Możemy wybrać też wersję, która wspiera obsługę dotykową i korzystać z laptopa jak z tabletu czy smartfona. Dell Latitude 3500 posiada oczywiście dedykowaną kartę graficzną NVIDIA MX130 (www.notebookcheck.pl), która ma na pokładzie 2 GB pamięci wideo typu GDDR5. Taki zestaw spokojnie poradzi sobie z obróbką nawet średnio-zaawansowanej grafiki 3D.

Być może tytułowy sprzęt nie jest przeznaczony do obróbki bardzo zaawansowanej i szczegółowej grafiki komputerowej, ale na przykład z programami, z których korzystają inżynierowie (np. geodeci) powinien poradzić sobie bez najmniejszych problemów.

 

Obraz z dell.com