Lenovo V530-15ARR – Komputer stacjonarny niewielkich rozmiarów

Lenovo V530-15ARR ma obudowę, będącą niemal idealnym prostopadłościanemObraz z psref.lenovo.com

Lenovo jest firmą która najbardziej słynie z produkcji notebooków i ultrabooków. Jednak producent ten, ma w swojej ofercie również różnego rodzaju akcesoria, smartwatche, telefony czy komputery stacjonarne. Jednym z tych ostatnich, jest Lenovo V530-15ARR będący pełnoprawny przedstawicielem pecetów, jednak jest to sprzęt to stosunkowo niedużych wymiarach.

Intuicyjny design

Lenovo V530-15ARR ma obudowę, będącą niemal idealnym prostopadłościanem

Obraz z psref.lenovo.com

Lenovo V530-15ARR ma obudowę, będącą niemal idealnym prostopadłościanem. Nie ma żadnych dodatkowych zakrzywień, a ilość wystających poza bryłę elementów jest minimalna. Na przednim, do połowy gładkim panelu znajdziemy główny włącznik, aż 6 gniazd USB (w tym 2 USB w wersji 3.0), slot na kartę pamięci, wejście słuchawkowe oraz mikrofonowe, a także coraz rzadziej używany napęd optyczny. Dół przedniego panelu pełni funkcję wlotu powietrza dla wentylatorów. Jedynym wyróżniającym się akcentem, jest niedużych rozmiarów, czerwone logo producenta.

Po bokach znajdziemy dodatkowe otwory związane z chłodzeniem. Z tyłu komputera, znajdziemy wszystkie standardowe porty, takie jak HDMI, DisplayPort, VGA czy Ethernet. Co ciekawe, umieszczono tam również dodatkowe 4 porty USB. Co za tym idzie, Lenovo V530-15ARR daje użytkownikowi aż 10 takich portów do dyspozycji (więcej: http://www.thinkpady.pl/komputer-lenovo/lenovo-v530-15arr-ekologiczny-komputer-menadzerow-it/).

Parametry

Komputer ten, stworzony jest z myślą o pracach biurowych. Stąd też większość zastosowanych w nim podzespołów pochwalić się może świetnym stosunkiem poboru energii, do wydajności. W najmocniejszej konfiguracji, V530-15ARR wyposażony będzie w procesor AMD Ryzen™ 5-2400G, wspomagany pamięcią RAM do 32 GB DDR4 2666 MHz. Ciekawa, jest w nim karta graficzna, jest to NVIDIA® GT730 2 GB GDDR3, czyli GPU stworzone do pracy z grafiką, bardziej zaawansowanymi dokumentami czy filmami. Dzięki temu, udało się osiągnąć odpowiednią dla komputera biurowego wydajność, bez podnoszenia ceny.