Stacje dokujące – małe, ale poważne

fot. fujitsu.comfot. fujitsu.com

Jednym z najlepszych wspólników dla laptopów jest stacja dokująca. Można dzięki niej naładować laptop do pełna, a można też posłuchać muzyki z głośników, które w owej stacji zostały zainstalowane. Stacje dokujące może nie są jeszcze zbyt popularne, ale ze względu na swoje możliwości, wkrótce mogą się stać towarem niezbędnym do pracy.

Stacje dokujące – co oferują?

Stacja dokująca to urządzenie, które posiada wszystko to, czego brakuje laptopom, notebookom i tabletom

fot. fujitsu.com

Stacja dokująca to urządzenie, które posiada wszystko to, czego brakuje laptopom, notebookom i tabletom (http://laptopy-notebooki.info/index.php/2017/01/20/rozszerzanie-mozliwosci-urzadzen-mobilnych/). Jednym z najważniejszych zalet stacji jest możliwość skorzystania z interfejsów USB 3.0, FireWire, VGA oraz czytników kart pamięci. W skrócie: jeśli w naszym laptopie brakuje jakiegoś wejścia, to możemy skorzystać ze stacji dokującej do przesyłania danych.

Niektóre stacje dokujące posiadają wbudowane głośniki stereo oraz inne multimedia. Ponad połowa oferowanych w sieci urządzeń posiada akumulatory typu PowerBank, więc gwarantują zasilanie laptopa, gdy w okolicy brak prądu. Stacje dokujące są dedykowane nie tylko komputerom, ale też telefonom komórkowym i tabletom.

Ile kosztują?

Pierwsze stacje dokujące były kierowane do ogółu, czyli wszystkich laptopów. Obecnie każdy producent notebooków stawia na własne, dedykowane stacje. Jeśli korzystamy z komputera marki Toshiba, a chcemy dokupić stację, to powinniśmy szukać tego urządzenia na stronie internetowej producenta. Nie zaleca się korzystania z zamienników, lub stacji uniwersalnych, bo są niebezpieczne i mogą zniszczyć komputer. Koszt zakupu stacji dokującej to wydatek rzędu 500 złotych. Im bardziej wyposażone urządzenie, tym naturalnie będzie ono droższe.

Kupno stacji dokującej to bardzo dobre rozwiązanie dla biznesmenów i wszystkich tych, którzy swojego laptopa używają do pracy.