Mocne i słabe strony laptopa HP ProBook 450

fot. hp.comfot. hp.com

Osoby, które poszukują uniwersalnego laptopa biznesowego w niewygórowanej cenie, mogą zwrócić uwagę na modele dostępne w serii HP ProBook. Są to ekonomiczne notebooki do zastosowań biurowych. Klasycznym przedstawicielem tej grupy produktowej jest HP ProBook 450 – laptop wyposażony w 15,6 calową matrycę, który daje dość duże możliwości konfiguracyjne.

Jakie podzespoły?

Osoby, które poszukują uniwersalnego laptopa biznesowego w niewygórowanej cenie, mogą zwrócić uwagę na modele dostępne w serii HP ProBook

fot. hp.com

Konstrukcja laptopów HP ProBook 450 opiera się na dwurdzeniowych procesorach Intel. Użytkownicy znajdą konfiguracje z podstawowymi jednostkami Intel Core i3, które są niedrogie i, bez problemu, pozwolą pracować z podstawowym oprogramowaniem biurowym. Droższe konfiguracje wyposażono w procesory Intel Core i5 oraz Intel Core i7.

HP ProBook 450 można wybrać z układem graficznym (więcej: http://www.uwagakomputery.pl/2015/11/12/hp-probook-450-wszechstronny-laptop-do-pracy/). Intel HD Graphics 4400. Dostępne są także konfiguracje z kartą dedykowaną AMD Radeon R5 M255.

Użytkownicy mogą kupić model z szybkim dyskiem SSD oraz z dyskiem HDD lub hybrydowym (o różnych pojemnościach).

Jakość obrazu

Matryca nie jest najmocniejszą stroną HP ProBook 450. W zasadzie, jedynym jej plusem jest klasyczna wielkości – przekątna ekranu wynosi 15, 6 cala – oraz to, że powierzchnia wyświetlacza jest matowa. Słaba luminacja i rozdzielczość w jakości HD (1366 x 768 pikseli) sprawiają, że kolory nie są zbyt ostre, a praca w pełnym słońcu jest bardzo kłopotliwa (mimo matowej matrycy pojawiają się refleksy i przekłamania kolorów). Negatywnej oceny obrazu dopełniają bardzo wąskie kąty widzenia.

Ogólne wrażenie

HP ProBook 450 waży niecałe 2,5 kg. Obudowa pokryta została aluminium. Przy 15,6-calowej matrycy, wymiar laptopa wynoszą  375 x 256 x 28,8 mm (szer. x gł. x wys.). Konstrukcja jest więc dość masywna i trwała.

Na obudowie użytkownicy znajdą aż 4 porty USB (niestety 2 z nich są wykonane w standzie 2.0). Plusem jest obecność czytnika linii papilarnych. Minusem zaś brak portu dokowania, które jest naprawdę przydatne w laptopach typowo biurowych.

Punkt warto przyznać za klawiaturę o wyraźnie rozdzielonych klawiszach i wygodnym skoku.

Brak niskonapięciowego procesora, skutkuje niedługim czasem działania baterii. Przy przeglądaniu stron internetowych, trzeba ją ładować już po około trzech godzinach.